Aktualnie wiele firm posiada własną flotę samochodową. Jest to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie, gdy pracownicy danego przedsiębiorstwa muszą przemieszczać się często po kraju, w ramach swoich obowiązków służbowych.

Oczywiście utrzymanie takiej floty jest kosztowne i wymaga sporo czasu. Dodatkowo, jeśli samochód jest powierzony przedstawicielowi handlowemu, który spędza większość dnia pracy w aucie, trzeba się liczyć z szybkim zużyciem.

W takim wypadku konieczna jest sprzedaż samochodu firmowego i wymiana na nowszy, mniej sfatygowany model. I tutaj pojawia się często problem. Jak dokonać takiej transakcji, na co zwrócić uwagę i jaką przyjąć cenę.

Część firm, które mają dużą flotę, wypracowały już stosowne procedury na sprzedaż samochodu firmowego. Przede wszystkim cały proces sprzedaży zaczyna się od wyceny danego auta.

Do dyspozycji firm są wykwalifikowani rzeczoznawcy, którzy przygotowują szczegółowy raport dotyczący konkretnego auta. Dzięki temu firma ma możliwość ocenić stan techniczny i zaproponować odpowiednią cenę.

Sprzedaż samochodu firmowego może się odbywać w formie aukcji. Część firm proponuje możliwość pierwszeństwo w odkupieniu takiego auta swoim pracownikom. Jest to dobre rozwiązanie, a czasem dodatkowy bonus dla osób, które szukają dobrego samochodu w przystępnej cenie.

Oprócz tego, mając raport rzeczoznawcy, kupujący doskonale wie, na jaki zakup się decyduje. Co w danym aucie jest do wymiany czy naprawy. Nie ma tutaj ukrytych wad czy uszkodzeń, na które można trafić kupując auto od handlarza czy z komisu.

Sprzedaż samochodu firmowego nie zawsze jest jednak konieczna. Salony samochodowe, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują możliwość zwrotu aut firmowych, w określonym czasie. Na przykład po 6 miesiącach użytkowania.

Dzięki temu firma może sprawdzić dane modele samochodów, ograniczając koszty jedynie do leasingu nie zakupu. Warto więc wybrać taką opcję, jeśli warunki umowy są dogodne i dostosowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here