Bitcoin – najpopularniejsza kryptowaluta osiągająca ostatnio rekordowe wzrosty wartości. Wielu ludzi dorobiło się fortuny obracając Bitcoinami na specjalnych giełdach kryptowalut. Dość powiedzieć, że bywały lata gdy wzrost wartości Bitcoina sięgał 1400%. Kto szybko zauważył potencjał tej kryptowaluty dziś jest zapewne bardzo majętnym człowiekiem. Jednak na Bitcoinach można zarabiać także teraz. Jej popularność i wartość mimo drobnych wahań wciąż rośnie. Rośnie też liczba blogów i artykułów na temat zarabiania na Bitcoinach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „Bitcoin – jak zarabiać?” aby otrzymać masę stron o tej tematyce. W tym artykule przedstawię dwa popularne sposoby na to jak zarabiać na Bitcoinach w 2018 roku.

Bitcoin – Jak zarabiać?

Mining

Kopanie Bitcoinów (mining) to jeden z najpopularniejszych sposobów zarabiania tej kryptowaluty. Polega na generowaniu określonych łańcuchów bloków przez specjalnie przystosowany sprzęt komputerowy. Jest to dość droga inwestycja sięgająca kilkudziesięciu tysięcy złotych. Można oczywiście kopać kryptowaluty używając zwykłego domowego komputera jednak jest to nieopłacalne z kilku powodów. Przede wszystkim powoduje szybsze zużywanie się sprzętu oraz zwiększony pobór prądu do uzyskania odpowiedniej mocy obliczeniowej. Poza tym efektywność takiego „kopania” jest bardzo mała.

Można także przystąpić do tak zwanych spółdzielni. Są to specjalne systemy, które umożliwiają wspólne „kopanie” Bitcoinów przez przeglądarkę internetową. Jest to także rozwiązanie mało efektywne i przeznaczone raczej dla początkujących, którzy chcą sprawdzić jak wygląda mining w praktyce.

Giełda kryptowalut

Innym popularnym sposobem na zarabianie Bitcoinów jest handel nimi na wielu giełdach kryptowalut dostępnych w internecie. Handel nimi odbywa się w taki sam sposób jak handel tradycyjnymi walutami lub akcjami i towarami na giełdach. Cała sztuka sprowadza się do tego by Bitcoina taniej kupić i drożej sprzedać. Wymagana jest tu jednak podstawowa wiedza na temat zasad działania rynku kryptowalut. Trzeba się interesować tematem, żeby wiedzieć w którym momencie sprzedawać i kupować daną kryptowalutę. Początkujący w tym temacie często mogą szybko stracić swoje aktywa i zniechęcić się do kontynuowania tej metody zarabiania Bitcoinów. Jednak wprawieni gracze potrafią w krótkim okresie czasu kilkukrotnie zwiększyć wartość swojego portfela.

Sposób ten jest zdecydowanie polecany dla zaawansowanych inwestorów. Początkujący mogą sprawdzić swoje siły na kontach demo oferowanych przez niemal wszystkie giełdy kryptowalut i serwisy zajmujące się tematyką Bitcoina.

Inne sposoby zarabiania Bitcoinów?

Sposobów jest oczywiście dużo więcej. Można zbierać „napiwki” od odwiedzających naszą stronę www lub przez odsetki z pożyczania kryptowalut. Sposobów jest mnóstwo. Warto wpisać w wyszukiwarkę hasło „Bitcoin – jak zarabiać?” i sprawdzić kilka innych sposobów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here