Bardzo wiele osób, które od lat pracują marzą o zasłużonym odpoczynku. Niektórzy są wypaleni i chcieliby zacząć wykonywać inną pracę. Niekiedy ktoś zastanawia się, czy dostanę zasiłek jeśli sam zwolnię się z pracy?

Czy dostanę zasiłek jeśli sam zwolnię się z pracy?

Czy dostanę zasiłek jeśli sam zwolnię się z pracy?Ponieważ ludzie muszą pracować czasem w trudnych warunkach, są przemęczeni. Dzieje się tak w przypadku pracy na nocki. Organizm po kilku latach takiej pracy jest przemęczony. W związku z tym niektórzy myślą o tym, żeby się zwolnić i w między czasie, szukać innego, lepszego zatrudnienia. Bywa tak, że znalezienie zatrudnienia dopasowanego do potrzeb zajmuje trochę czasu. Ten czas, rzecz jasna można spędzić bardzo pożytecznie, doszkalając się lub odpoczywając i regenerując. Nie zawsze jednak dostajemy jako bezrobotni wsparcie od Państwa w postaci zasiłku.

Może to być niesprawiedliwe, że osoba, pracująca 10 czy 15 lat, nie dostaje po nich wsparcia w postaci choćby tych kilkuset złotych, na pewno jest to demotywujące. Jednak prawo tak działa i muszą być jakieś kryteria przyznawania takich świadczeń. Jest tak nie tylko w przypadku zasiłków.

Dobrze jest przemyśleć, co chcemy robić podczas rocznej przerwy od pracy

Choć nikt nie mówi, że faktycznie tyle czasu spędzi bez niej. Może będzie to tylko kilka miesięcy, bo nadarzy się propozycja bardzo ciekawego zatrudnienia. Warto mieć otwarte oczy i umysł. W Polsce bezrobocie jest dość niskie, dlatego właściciele firm oferują dość dobre warunki związane z wynagrodzeniem. Każdy może wybrać sobie pracę, na jakiej mu zależy. Młode pokolenie jest bardzo dobrze wyszkolone i najczęściej wybiera z kilku pojawiających się ofert na rynku.

Należy jednak, pracę zawsze szanować i nie uważać, że ta którą wykonujemy jest poniżej naszych ambicji. Jeśli faktycznie tak się dzieje, można szukać innej.
Można również spróbować wykonywać jakąś działalność osobiście, jest to ciekawe wyzwanie i jeśli ktoś ma dobry pomysł na biznes warto spróbować, jednak w przypadku zakończenie działalności również nie dostaniemy jako przedsiębiorcy zasiłku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here