Wiele osób, które zbliżają się do uzyskania wieku emerytalnego, zastanawiają się nad tym, jak będą spędzać czas, kiedy nie będą musieli chodzić do pracy. Inni z kolei nie wyobrażają sobie, aby przestać wykonywać swój zawód, ponieważ jest on dla nich wielką pasją, która daje poczucie satysfakcji. Celem takich osób jest pracować jak najdłużej, ponieważ czują, że dzięki temu mają jasny umysł i zachowują niezbędną energię.

Czy przechodząc na emeryturę trzeba rozwiązać stosunek pracy?Każdy ma inne podejście do tego tematu. Rodzaj pracy, którą niektórzy wykonują pozwala na utrzymanie jej do późnego wieku. Dla wielu jest to sposób na niskie emerytury w naszym kraju. Sporo osób uważa te stawki za głodowe. Emeryci, co prawda nie mają tak wielkich wydatków jak rodziny z dziećmi, ale często muszą kupić leki, których przecież z racji wieku nie musieli kupować, gdy byli młodsi. Jest to skandaliczne również z tego powodu, że przez wiele lat pracy odprowadzamy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych naprawdę spore kwoty. W czeluściach ZUS giną duże pieniądze. Jednak na chwilę obecną nie możemy na to zbyt wiele poradzić. Sporo zdrowych emerytów ratuje się więc dorabianiem w sposób, jakiego nauczyli się przez całe życie. Wiele kobiet wykonuje drobne usługi krawieckie czy gastronomiczne, czasem musi jednak pomagać rodzina, gdy nie wystarcza na potrzebne wydatki.

Czy przechodząc na emeryturę trzeba rozwiązać stosunek pracy?

Zachodzi pytanie, czy przechodząc na emeryturę trzeba rozwiązać stosunek pracy. Dobrze jest dowiedzieć się tego w swoim oddziale ZUS. Pracownicy tam zatrudnieni udzielą nam odpowiedzi na nasze pytania. Internet nie zawsze daje prawidłowe rozwiązania, szczególnie na forach internetowych możemy znaleźć sprzeczności, które wprowadzą nas w błąd i zrobią mętlik w głowie.

Każdą osobę ZUS traktuje dość indywidualnie. Każdy ma inną sytuację zawodową i nie trzeba bać się zadawać pytań. Szczególnie, że takie pytania dotyczą ważnych praw, to zagadnienia związane z naszą przyszłością, a jeśli szczęście dopisze, na emeryturze będziemy wiele lat. Jest to wielki powód do zadowolenia, satysfakcji i poczucia spokoju wewnętrznego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here