W myśl nowych zmian w edukacji, które cofają go do starego systemu rodem z PRL, gimnazjum znika z polskiej terminologii stosowanej w oświacie. Uczniowie teraz będą chodzić do szkoły podstawowej aż osiem lat, a następnie w wieku 14 lat wybierać sobie szkołę średnią. Jest to wcześniej o dwa lata w porównaniu z pokoleniem dzisiejszych studentów – zważywszy na to, że mieli oni jeszcze rok w gimnazjum oraz poszli do szkoły w wieku siedmiu, a nie sześciu lat. Osoby, które rozpoczęły jednak szkołę gimnazjalną według starego systemu mają jeszcze szansę zakończyć całą edukację według niego. Pójdą więc jeszcze, na swoje szczęście, do profilowanego trzyletniego liceum lub czteroletniego technikum, ewentualnie do szkoły branżowej pierwszego stopnia.

Czy rodzice powinni kontrolować prace domowe gimnazjalistyNiemniej jednak, niezależnie od szkoły, do której uczęszcza dzisiejszy nastolatek okres buntu, w jaki wpada pozostanie. To okres zazwyczaj między 12 a 16 rokiem życia, kiedy młodzi ludzie są nadal dziećmi, aczkolwiek uważają, że rodzice w rozmaity sposób krępują ich ruchy. Nie rozumieją oni jeszcze często, co jest dla nich ważne. Walczyć z tym jednak nie ma sensu, ponieważ ów bunt jest naturalny i większość nastolatków musi go przeżyć – żeby później uświadomić sobie, w którym momencie rozumowania popełniło się błąd. Takie refleksje jednak nachodzą najczęściej w dalszych etapach dojrzewania.

Czy rodzice powinni kontrolować prace domowe gimnazjalisty?

Z tego powodu na pytanie czy rodzice powinni kontrolować prace domowe gimnazjalisty, odpowiedź brzmi oczywiście. Młodzieńczy bunt często przelewa się na pogardę do szkolnych obowiązków, które skończyć się mogą dosyć średnimi wizjami na przyszłość. Powinno się to mieć na uwadze, będąc rodzicem i próbować kontrolować szczególnie ten aspekt życia swojego dziecka, bo może mieć wpływ na jego przyszłość, w której już dojrzeje, ale pewne zaniedbania mogą być nieodwracalne. Prace domowe są zazwyczaj najłatwiejszym sposobem na złapanie dobrej oceny, a także najgłupszą metodą dostania złej – wynikającą tylko i wyłącznie z lenistwa lub zaniedbania, co rodzic może wyplenić.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here