Wyświetlacze LCD na rynku funkcjonują już od kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie sytuacja ta miała się zmienić. Producenci cały czas stawiają na tą fantastyczną technologię, dlatego też jest ona na bieżąco rozwijana i systematycznie pojawiają się nowe rozwiązania warte uwagi.

Jakie są główne cechy przemysłowych wyświetlaczy?

Przemysłowy wyświetlacz LCD wyróżnia się przede wszystkim olbrzymią wytrzymałością temperaturową i bardzo dużą żywotnością. Nie można zapominać również o odporności na wilgoć i kurz. Zewnętrzne wyświetlacze LCD powinny zagwarantować także czytelność nawet przy dość niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

W wielu branżach przemysłowych olbrzymią rolę odgrywa grubość ramki, rozdzielczość oraz pokrycie widzialnego spektrum barw. Producenci zwracają szczególną uwagę również na oszczędność energii, która w dzisiejszych czasach jest bardzo dużym wyzwaniem.

Z roku na rok coraz większą role odgrywają ekrany o nietypowych proporcjach. Drastycznie rośnie przede wszystkim zapotrzebowanie na wyświetlacze LCD o bardzo dużej przekątnej.

Szeroka i różnorodna oferta wyświetlaczy LCD?

Jak powszechnie wiadomo stworzenie uniwersalnych wyświetlaczy, które sprostają oczekiwaniom każdej aplikacji jest nierealne. Powyżej opisane cechy i wiele parametrów niestety wykluczają się wzajemnie, dlatego też producenci oferują wiele ciekawych modeli, które drastycznie różnią się między sobą.

Większość renomowanych producentów tworzy kolejne serie produktów, które zoptymalizowane są oczywiście pod kątem konkretnych zastosowań. Dzięki takiemu rozwiązaniu można na bieżąco udoskonalać starsze wyświetlacze nowszymi modelami.

Nowoczesne technologie

Opracowanie przełomowych technologii bardzo często wiążę się z wprowadzeniem nowych i zdecydowanie lepszych wyświetlaczy. W chwili obecnej jedną z najciekawszych innowacji jest na przykład zwiększenie żywotności wyświetlaczy LCD. Dzięki zastosowaniu wytrzymałych źródeł światła i poprawieniu chłodzenia, można otrzymać bardzo ergonomiczny wyświetlacz LCD w przystępnej cenie.

W ostatnim czasie rozwijane są technologie dotyczące palety barw. Na szczególną uwagę zasługuje technologia MaxRGB, która może śmiało konkurować z takimi standardami jak np.: sRGB i AdobeRGB.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here