Poszukiwanie pracy jest pracą na cały etat. Przeglądamy ogłoszenia o pracę, piszemy życiorys pod konkretną ofertę pracy, umawiamy się na rozmowę kwalifikacyjną i się na nią przygotowujemy. Często zdarza się tak, że w tym samym czasie mamy kilka rozmów o pracę. Dzięki naszym staraniom wypadamy na każdej z nich świetnie, co w konsekwencji daje nam kilka propozycji zatrudnienia. Co jednak zrobić, gdy okaże się, że dana oferta pracy i warunki zatrudnienia nam nie odpowiadają? Jak odmówić przyjęcia oferty pracy z klasą? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule.

Jak odmówić przyjęcia oferty pracy?

Jak odmówić przyjęcia oferty pracy?Przede wszystkim radzimy, by nie być w tej kwestii zbyt obcesowym i niemiłym. Nie warto palić za sobą mostów, ponieważ nigdy nic nie wiadomo – być może będziemy w przyszłości mieć styczność z kimś z firmy, do której aplikowaliśmy i która chciała nas zatrudnić. Poza tym to, jak odmawiamy, świadczy o nas samych. Pamiętajmy, że nie warto mówić komuś wprost, co o nim myślimy, zwłaszcza jeśli po drugiej stronie mamy obcą osobę. Nie wiemy, jak taka osoba zareaguje i co zrobi. Być może powie o nas coś komuś, co może całkowicie zrujnować nasz wizerunek na rynku pracy czy w biznesie. Nawet jeśli warunki pracy nam nie odpowiadają, warto zachować w tym zakresie takt i opanowanie. A jak odmówić przyjęcia oferty pracy, sugerując się tymi wskazówkami?

Wystarczy wskazać rekruterowi lub pracodawcy, że zastanowimy się nad jego ofertą i damy znać. Najlepiej jest odczekać 1-2 dni i odesłać mailem naszą rezygnację z podjęcia pracy. W treści maila należy krótko wskazać, że dziękujemy za możliwość spotkania się z przedstawicielami danej firmy i że niestety w tej chwili nie będziemy mogli podjąć zatrudnienia. Powinniśmy nie pisać nic więcej. Gwarantujemy, że nasza podpowiedź w kwestii jak odmówić przyjęcia oferty pracy zachowa nasz wizerunek w nienagannym stanie i nie wprawi pracodawcy, do którego aplikowaliśmy w zakłopotanie.

Podsumowując, w odmowie przyjęcia oferty pracy warto być oszczędnym w słowach. Uważamy, że nasza metoda na to, jak odmówić przyjęcia oferty pracy pozwoli nam zachować twarz i nie zrani pracowników firmy, do której wysłaliśmy nasze CV.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here