Pandemia koronawirusa ogarnęła dosłownie cały świat. Chociaż pierwsze przypadki zarażenia odnotowano w Chinach już w listopadzie 2019 roku, to do tej pory naukowcom nie udało się wynaleźć skutecznego środka, który mógłby go zwalczyć. Co więcej, nadal nie ma też szczepionki, która chroniłaby przed zarażeniem ani leku, który gwarantowałby całkowite wyzdrowienie w obliczu choroby COVID-19 wywołanej właśnie koronawirusem. Pozostaje nam więc wdrażać środki profilaktyczne, które usprawnią minimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Oczywiście, żadne z nich nie są w pełni skuteczne i nie można mówić o całkowitym bezpieczeństwie, natomiast WHO zaleca ich stosowanie jako główne narzędzie do walki z koronawirusem.

Zgodnie z obowiązującymi rekomendacjami, wszyscy Polacy muszą nosić maseczki ochronne, a wchodząc do sklepu, mieć na dłoniach jednorazowe rękawiczki. Same sklepy, obiekty usługowe, urzędy, biura i inne przestrzenie użyteczności publicznej zobowiązane są do zapewnienia środków do dezynfekcji dłoni. Najlepiej, jeśli te zostały wykonane zgodnie z najnowszymi rekomendacjami z zastosowaniem maszyny, jaką jest napełniarka kremów dezynfekujących czy tubiarka płynu do dezynfekcji z uwzględnieniem opakowań bezdotykowych. Pamiętajmy, że na różnych przedmiotach koronawirus może utrzymywać się nawet kilkadziesiąt godzin. Same środki do dezynfekcji muszą być też skuteczne, a więc zwierać kompletny skład. W takim znajduje się alkohol, może być też woda utleniona oraz dodatkowo olejki eteryczne o działaniu antybakteryjnych i przeciwwirusowym (najlepsze to olejek z oregano oraz olejek lawendowy). Należy też uwzględnić, że dobry preparat odkażający może mieć różną konsystencję – na rynku funkcjonuje napełniarka żeli do dezynfekcji, ale te występują też w formie płynu oraz kremu. Najlepiej jest wybierać te rzadkie, które znacznie lepiej się rozprowadzają na całej powierzchni dłoni oraz szybciej wchłaniają.

Sprawdź także jak wygląda technologia produkcji czekolady: https://www.vekamaf.pl/technologia-produkcji-czekolady/ – tylko sprawdzone informacje.

Co ważne, nadal propagowana jest społeczna izolacja i chociaż jesteśmy właśnie w trzecim etapie odmrażania gospodarki, to zaleca się, by bez wyraźnej przyczyny nie wychodzić z domu. Osoby, które mogą wykonywać pracę zdalnie, powinny właśnie tak realizować swoje zawodowe obowiązki. Nadal trzeba też zachowywać odstępy, zamknięte pozostają obiekty rozrywkowe czy sportowe, takie jak siłownie. Punkty usługowe, w tym salony kosmetyczne oraz fryzjerskie, ale także lokale gastronomiczne, mogą być już otwarte, natomiast muszą przestrzegać rygorystycznego reżimu sanitarnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here