Hotel to miejsce, w którym możemy spędzić wakacje, lub odpocząć w czasie wyjazdów biznesowych. Aby wszystko dobrze działało, musi posiadać odpowiedni personel. Jeśli zastanawiasz się nad pracą w hotelu, to poniżej przedstawię możliwe stanowiska pracy.

Praca w hotelu nie odbywałaby się dobrze bez kadry zarządzającej. Najczęściej właściciel zatrudnia do pomocy menadżera. Jest to najwyższe stanowisko, o jakie możemy się ubiegać. Jednak jest to wymagająca posada, dlatego wybór odpowiedniej osoby opiera się o doświadczenie kandydata. Najlepszy menadżer to taki, który pracował na większości stanowisk w hotelu. Dzięki temu doświadczeniu wie co zrobić, żeby usprawnić pracę całego personelu.

Praca na recepcji to kolejna możliwa posada. Wymaga ona znajomości języka angielskiego, ponieważ nigdy nie wiemy kto pojawi się w hotelu. Jest to stanowisko dla osób lubiących kontakt z innymi. Musimy pamiętać, że to my będziemy wizytówką hotelu. Jeśli będziemy mili dla naszych gości, z pewnością wrócą, a co za tym idzie możemy liczyć podwyżkę.

W każdym dobrym hotelu jest restauracja, czyli kolejne miejsce gdzie potrzeba pracowników. W zależności od wielkości hotelu liczba kucharzy jest różna. W tych większych możemy znaleźć pracę jako kucharz, tak aby później awansować na szefa kuchni, lub jako pomoc kuchenna. Na stanowisko kucharza jest wymagane doświadczenie zawodowe. Natomiast jako pomoc, możemy śmiało zgłaszać się nawet bez ukończenia szkoły gastronomicznej. Do zadań pomocy kuchennej należą proste czynności, które każdy potrafi wykonać. Wiadomo, że pensja jest niższa, ale również obowiązki są mniejsze.

Razem z restauracją potrzebna jest sala, w której hotelowi goście będą mogli smacznie zjeść i napić się drinka, czy kawy. I tutaj mamy kolejną możliwość dla nas. Praca jako kelner tak naprawdę nie wymaga wykształcenia w tym kierunku. Osoby po szkole, czy kursie, będą wybierani jako pierwsi, ale my też możemy spróbować swoich sił. Przede wszystkim, musimy lubić kontakt z ludźmi. To od nas będzie zależała ilość sprzedanych potraw i napojów. Będziemy reprezentować hotel, w którym pracujemy. Musimy zadbać, aby goście wracali i zamawiali kolejne rzeczy.
Jako kelner możemy dużo zarobić. Pensja podstawowa jest porównywalna z tą na kuchni, ale my dodatkowo dostajemy napiwki. Dlatego ważne jest, żeby goście byli zadowoleni z obsługi, a wtedy zostawią większy napiwek.

W każdym hotelu ktoś musi dbać o czystość. I tym kimś są osoby sprzątające. To dzięki nim możemy wejść do czystego, świeżego pokoju. Jeśli chcemy pracować jako pokojowa, to nie potrzebujemy do tego specjalnego wykształcenia. Na początku naszej przygody zostaniemy przeszkoleni przez pracowników z dłuższym stażem pracy.

W większych hotelach możemy znaleźć pracę w cukierni hotelowej, lub jako barman. Dodatkowo potrzebny jest konserwator, który w razie ewentualnych awarii, szybko naprawi problem. Konserwatorem może zostać każdy, kto zna się na naprawianiu różnych rzeczy, takich jak urządzenia elektryczne, które są dostępne w hotelu.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here