W skali historii rozwoju finansów zjawisko bitcoina jest pojęciem zupełnie świeżym. Ta kryptowaluta została wprowadzona do obiegu w 2009 roku, opiera się na sieci P2P. Bitcoina, w przeciwieństwie do monet czy banknotów, nie można fizycznie dotknąć ani zobaczyć. Istnieje w postaci zapisu informatycznego – pliku – na dysku komputera osobistego lub na serwerze, który przechowuje portfele bitcoinowe użytkowników. Dzięki powstaniu bitcoina handel spekulacyjny wszedł w zupełnie nowy wymiar. W tym artykule dowiedz się jak zarabiać na bitcoinach.

Czym jest bitcoin?

Bitcoin jest kryptowalutą wprowadzoną do obiegu przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakatomo. Część społeczności internetowej jako osobę ukrywającą się pod tym pseudonimem widzi australijskiego przedsiębiorcę Craiga Stevena Wrighta, który zresztą się do tego przyznał. Jednak znaczna część internautów takie pochodzenie tej kryptowaluty kategorycznie odrzuca, uważając to za sfałszowaną historię.

Czym jest bitcoin? To kryptowaluta, która nie posiada powiązania z żadnym centralnym emitentem. Taki status ma pewną zaletę – bitcoin nie jest narażony na działania banku centralnego w postaci dodruku pieniądza i tym samym wpływania na jego kurs. Natomiast nie jest uwolniony, podobnie jak tradycyjne waluty, od zagrożenia wynikającego ze zjawiska bańki spekulacyjnej. Bezpieczeństwo obiegu kryptowaluty opiera się na kryptografii. Funkcjonuje jako środek płatniczy głównie w internecie. Przez ogół instytucji finansowych nie jest uważana za walutę.

Jak zarabiać na bitcoinach?

Przede wszystkim zarabianie na bitcoinie na pierwszy rzut oka niewiele różni się od spekulacji na tradycyjnych walutach. Chodzi o to by kupić w miarę tanio i sprzedać z zyskiem. W tym tkwi sedno inwestycji w kryptowalutę, chodź może przybierać różne formy. Często inwestorzy kupują i sprzedają bitcoin na różnych giełdach aby osiągnąć zysk. Czasami za bitcoiny kupują inne kryptowaluty i odwracają tę transakcję gdy ceny osiągną korzystne pułapy. Ostatnimi czasy popularne stało się również udzielanie pożyczek społecznościowych, rzecz jasna w bitcoinach.

Gdzie można kupić bitcoina?

Zasadniczo w bitcoina można zaopatrzyć swój portfel w kantorze lub na giełdzie. W Polsce działa kilkanaście giełd, na których można handlować bitcoinem. Najpopularniejsze to BitBay i BitMarket. Kupno i sprzedaż kryptowaluty odbywają się tutaj na zasadach zbliżonych do działania tradycyjnych giełd finansowych. Oczywiście na polskich internautów otworem stoją również giełdy zagraniczne jak na przykład Bitstamp czy GDAX.

Aby zacząć handel bitcoinem w pierwszej kolejności należy założyć konto, na którejś z wyżej wymienionych giełd. W dalszej kolejności konto zasilamy środkami pieniężnymi, za które możemy kupić bitcona. Następnie, kiedy już posiadamy wykupioną jednostkę kryptowaluty, pozostaje nam pilne śledzenie jej kursu aby sprzedać ją po możliwie najlepszej cenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here