Wiertarka udarowa to potężne i praktyczne elektronarzędzie, które jest niezastąpione w wielu sytuacjach w trakcie wykonywania prac budowlanych czy też drobnych domowych remontów. Jednak wybór odpowiedniego egzemplarza nie jest prosty i może się okazać, iż wybrane przez nas urządzenie nie spełnia naszych oczekiwań. Dziś wskażemy kilka kwestii, które są niezmierne ważne podczas wybierania wiertarki udarowej.

Udar — co to takiego

Udar to potoczna nazwa ruchu posuwisto-zwrotnego, zjawisko to wykorzystywane jest w wielu urządzeniach, które potocznie nazywa się wiertarkami udarowymi. Mogą to być zarówno zwykłe wiertarki z funkcją udaru, wiertarko-wkrętarki, jak i profesjonalne wiertarki udarowe. Różnica między tymi narzędziami polega, na mocy jaką dysponuje dane urządzenie. Te uniwersalne mają mniejszą moc i nie zawsze poradzą sobie z wyjątkowo twardymi materiałami, a często też pozbawione są ręcznej regulacji siły udaru. Ma to wpływ na pracę z takimi produktami jak np. płytki ceramiczne, które pod wpływem zbyt dużej mocy mogą pęknąć.

Wszystko zależy od zastosowania

Wybierając wiertarkę udarową, powinniśmy wziąć pod uwagę, do jakich robót będziemy ją wykorzystywać. Jeżeli z udaru będziemy korzystać bardzo rzadko, to najlepiej jest kupić uniwersalną wiertarkę z funkcją udaru. Natomiast jeżeli zawodowo zajmujemy się pracami budowlanymi, to powinniśmy zdecydować się na w pełni profesjonalny sprzęt. Dzięki temu praca z żelbetonem, kamieniem czy innym twardym materiałem będzie przebiegała sprawnie i bez konieczności angażowania dużej siły.

W domowych zastosowaniach udar może przydać się niezmiernie rzadko, np. gdy trzeba powiesić coś na twardej ścianie. Dlatego też należy zastanowić się, do czego będziemy używać naszej wiertarki, by kupić egzemplarz, którego wykorzystamy pełen potencjał. W innym przypadku może się okazać, że kupiona przez nas wiertarka udarowa to doskonałe narzędzie, ale leży ono na półce i zbiera kurz.

Gdzie szukać wiertarek pewnych zaufania

Kiedy już zdecydujemy się na konkretny model wiertarki udarowej, dobrze jest zakupić ją w sklepie o nieposzlakowanej opinii i dużym doświadczeniu, takim jak nowoczesna hurtownia budowlana Bricoman.pl – https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/wiertarki-wkretarki-mloty/wiertarki. W swojej ofercie ma ona ogromny wybór produktów renomowanych firm, takich jak Bosch czy też DeWelt. Dlatego kupując tam swoją wiertarkę, możemy być pewni jej wysokiej jakości, atrakcyjnej ceny oraz tego, iż dotrze ona do nas na czas. A kiedy to się już stanie, będziemy mogli z wigorem przystąpić do czekających na nas prac. Zatem życzymy powodzenia i udanych remontów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here