Wielu przedsiębiorców, szczególnie na starcie swojej działalności, nie jest w stanie finansować działania firmy ze środków własnych. Szczególnie kiedy firma zajmuje się produkcją potrzebne są spore nakłady finansowe na wynajęcie pomieszczeń, zakup materiałów i maszyn. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju instytucje finansowe.

Co to jest kredyt inwestycyjny

Tego typu produkt to kredyt którego przeznaczeniem jest umożliwienie prowadzenia działalności przez finansowanie rożnego rodzaju inwestycji. Środki uzyskane z kredytu przedsiębiorca przeznacza na odtworzenie, modernizację albo powiększenie majątku trwałego w firmie. Kredyt inwestycyjny posłużyć może do zakupu nieruchomości, remontu lub budowy obiektów przemysłowych, budowę lub modernizację linii produkcyjnej. Oprócz tego przedsiębiorca kupić może różnego rodzaju urządzenia jak komputery, drukarki, samochody czy maszyny produkcyjne. Pieniądze mogą służyć również do nabycia udziałów w przedsiębiorstwie albo zakup długoterminowych papierów wartościowych.
Kredyt może zostać wypłacony w całości lub transzach finansujących poszczególne etapy przedsięwzięcia.

W uzyskaniu takiego kredytu warto skorzystać z usług firmy pośredniczącej np. https://habza.com.pl/kredyt-inwestycyjny/. Zapewnia to możliwość rozpatrzenia ofert wielu banków i wybrania tej najbardziej korzystnej.

Jak uzyskać kredyt inwestycyjny

Aby otrzymać kredyt w banku konieczny jest pozytywny wynik analizy ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstwa. Oceniana jest zdolność kredytowa i ryzyko kredytowe ponoszone przez bank. Często wymagany jest tak zwany udział własny, który może wynosić nawet 30 procent wartości finansowanego przedsięwzięcia.

Przedsiębiorca zaczynający swoją działalność albo przedsiębiorstwo, które przystępuje do całkiem nowej inwestycji, zobowiązane jest do przedstawienia szczegółowego biznesplanu. Do tego należy złożyć wniosek, w którym będą wyszczególnione wszystkie rzeczy finansowane za pomocą kredytu inwestycyjnego. Nie są to łatwe formalności i nie każdy potrafi sobie z nimi poradzić. Dlatego warto o pomoc zwrócić się do firmy pośredniczącej w uzyskiwaniu tego typu kredytów. Można taką ofertę przejrzeć na stronie https://habza.com.pl/kredyt-inwestycyjny/. Specjaliści z takiej firmy przygotują dla przedsiębiorcy najlepszą ofertę opartą na analizie kredytów udzielanych przez różne banki. Ponadto dostosują kredyt do potrzeb klienta oraz przeprowadzą przez wszystkie zawiłości związane z formalnościami. Każdy może liczyć na indywidualne potraktowanie jego przypadku oraz pomoc w uzyskaniu odpowiedniego kredytu.

Kiedy warto ubiegać się o kredyt inwestycyjny

Przedsiębiorca, który występuje o przyznanie kredytu, musi zdawać sobie sprawę z tego, że każdy kredyt trzeba spłacać. Mimo wykonanego biznesplanu istnieje ryzyko trudności w spłacaniu rat. Dodatkowo pożyczona kwota powiększona zostanie o odpowiednie oprocentowanie oraz o prowizję i opłaty. Dlatego na kredyt inwestycyjny warto się zdecydować, kiedy przewidywane zyski znacząco przekraczają kwotę zaciągniętych zobowiązań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here