Bitcoin to jedna z najpopularniejszych i najdroższych kryptowalut.  Jej popularność sprawia, że coraz więcej klientów chce właśnie tą walutą płacić za towary i usługi na całym świecie. Sprawdziliśmy dla Was gdzie można płacić Bitcoinami w 2018 roku. Okazuje się, że tą kryptowalutą możemy zapłacić już niemal za wszystko. Od drinka w barze po mieszkanie w Dubaju!

Gdzie można płacić Bitcoinami? – Popularne wyszukiwarki miejsc.

W internecie możemy obecnie znaleźć wiele dedykowanych wyszukiwarek z punktami handlowymi, w których możemy zapłacić Bitcoinem. Działają na zasadzie mapy, dzięki czemu możemy bez problemu odnaleźć takie punkty niedaleko miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy. Po kliknięciu na dany punkt otrzymamy informacje o danych firmy, adresie strony internetowej oraz branży w jakiej działa. Poniżej przedstawiamy trzy najlepsze naszym zdaniem wyszukiwarki punktów obsługujących transakcje przy użyciu Bitcoinów.

Polska

Polskie wyszukiwarki punktów z płatnością Bitcoin to głównie bitcoin.pl/placowki oraz bitmonitor.pl. Na każdej z tych map znajdziemy kilkadziesiąt punktów w Polsce, w których możemy dokonywać transakcji za pomocą Bitcoinów. W spisie znajdują się między innymi: szkoły językowe, butiki, producentów oprogramowania, tłumaczy, księgowych, miejsca noclegowe oraz wiele więcej. Najwięcej oczywiście w Warszawie oraz innych dużych miastach. Na podanych mapach znajdziemy kontrahentów z każdej niemal dziedziny.

Reszta świata

Najpopularniejszą globalną wyszukiwarką miejsc akceptujących płatności w Bitcoinach jest coinmap.org. Punkty wskazywane przez tą wyszukiwarkę liczone są w tysiącach.

Ile warte są Bitcoiny?

Aktualnie (marzec 2018) 1 BTC warty jest około 30.000 PLN. Jednakże kurs tej kryptowaluty jest dość dynamiczny, jeszcze kilka dni temu było to 25.000 PLN. Ostatnie wzrosty sprawiły że stała się ona bardzo popularna więc niewykluczone, że niedługo kurs może znacznie się obniżyć. Aby być na bieżąco z aktualną wartością BTC warto śledzić popularne polskie portale z wiadomościami ze świata kryptowalut.

Co można jeszcze kupić za Bitcoiny?

Okazuje się, że wyobraźnia handlowców nie zna granic. Za odpowiednią ilość Bitcoinów możemy na przykład kupić małe mieszkanie w Dubaju. Małe oczywiście w tym przypadku nie oznacza taniego, ale sam pomysł zasługuje na uznanie. Bitcoinem zapłacimy również za… lot w kosmos. Istniej firma, która umożliwia prywatne loty w przestrzeń kosmiczną. Zapłacimy za to dużo Bitcoinów i sam fakt możliwości zapłaty tą walutą stanowi sporą reklamę. Bitcoinem zapłacimy również za studia na cypryjskim uniwersytecie. Na razie tylko na Cyprze i tylko na jednej uczelni, lecz można powiedzieć, że Cypryjczycy przetarli już szlaki w płaceniu Bitcoinem za edukację.

Rosnąca popularność kryptowalut sprawia, że niebawem może to być jeden z podstawowych sposobów płatności. Kto wie, może niedługo całkowicie pożegnamy płatności gotówkowe?

 

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here