Szukasz szybkiego Internetu w Wielkopolsce? Sprawdź, co mają do zaoferowania wielkopolscy operatorzy.

Nie trzeba już chyba nikogo przekonywać co do tego, że jedną z najbardziej podstawowych usług we współczesnym świecie jest Internet. Poznań i cała Wielkopolska są prawdziwym polem walki różnych dostawców usług internetowych, prześcigających się w tworzeniu jak najatrakcyjniejszych ofert. Jak odnaleźć się w tym gąszczu, by wybrać najlepszy Internet?

Najszybszy Internet – Poznań i okolice

Jeżeli poszukujemy szybkiego połączenia z Siecią, warto najpierw upewnić się, że prawidłowo rozumiemy pojęcie prędkości łącza. Właściwa nazwa tego parametru to przepustowość, którą wyrażamy w bitach na sekundę. Jest to maksymalna ilość informacji, jaka może przejść przez łącze w ciągu sekundy. W materiałach reklamowych firm telekomunikacyjnych przeważnie podawana jest przepustowość łącza przy pobieraniu, czyli downloadu. Prędkość uploadu, czyli przesyłania danych, jest często podawana mniejszym drukiem z prostego powodu – zwiększanie jej jest nieco trudniejsze z technicznego punktu widzenia, dlatego często jest ona znacznie mniejsza od prędkości downloadu. Tymczasem szybkie przesyłanie danych jest bardzo istotne w przypadku np. grania w gry komputerowe przez Internet.

Gdzie znaleźć odpowiednio szybki Internet? Poznań i cała Wielkopolska to obszar gęsto zaludniony, w którym występuje duże zapotrzebowanie na najnowsze technologie. Z tego względu możemy znaleźć wiele firm oferujących szybkie połączenie z Internetem. Najwięksi operatorzy, tacy jak Orange, Netia czy UPC, oferują najczęściej 1 Gb/s w najszybszym pakiecie. Cena waha się w zależności od konkretnego operatora, a także aktualnych promocji czy tego, czy równocześnie bierzemy np. telewizję w pakiecie. Zwykle mowa tu jednak o kwotach rzędu 90-100 zł miesięcznie.

Taka prędkość powinna zapewnić płynne korzystanie z Internetu w większości sytuacji. Jeżeli jednak wymagamy jeszcze szybszego połączenia, poznańska INEA oferuje rekordowe łącze o prędkości aż 10 Gb/s. Abonament dla tej usługi wynosi 199,90 zł za miesiąc, jednak takie połączenie daje potężne możliwości przesyłu i odbierania danych, szczególnie że jest to tzw. łącze symetryczne. Oznacza to, że prędkość uploadu i downloadu jest taka sama, co także wyróżnia tę ofertę na tle innych operatorów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here