Zestawy kreatywne dla dzieci to różnego rodzaju kolorowanki, wyklejanki, szablony do uzupełniania, kolekcje naklejek, przyrządy do robienia zmywalnych tatuaży itp. To z jednej strony doskonała zabawa dla dziecka, ale nie należy również zapominać o funkcji edukacyjnej. Podczas godzin spędzonych nad tego typu artykułami plastycznymi użytkownik uczy się koordynacji ruchowej, wzmaga kreatywność, a w dodatku pozyskuje wiedzę, na tematy powiązane z konkretnym zestawem. W tej kategorii na wyróżnienie zasługują kolorowanki Top Model, czyli zestawy kreatywne od renomowanego producenta, w którego ofercie znajdziemy dużo więcej różnego rodzaju artykułów papierniczych i piśmienniczych.

Materiały dopasowane do wieku

W tym artykule pozostaniemy jednak przy kolorowankach Top Model. Istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o wariant, który zakupimy. Na początku jednak trzeba zaznaczyć, że wszystkie materiały zostały przygotowane w oparciu o współpracę z dziecięcymi psychologiami oraz specjalistami w dziedzinie edukacji wczesnoszkolnej, dlatego można mieć pewność, że będą one doskonale dopasowane. Warto również dodać, że poszczególne zestawy są dedykowane dla dzieci w konkretnym wieku. Wybór rozciąga się od kilkukartkowych prostych kolorowanek Top Model, aż po rozbudowane zestawy kreatywne, do których dołączane są arkusze z naklejkami, przyrządy piśmiennicze, a nawet zestawy do robienia zmywalnych tatuaży.

Różnorodna tematyka

Należy pamiętać, aby dobierać kolorowanki odpowiednio do wieku dziecka. Producent ułatwia taki wybór, ponieważ zazwyczaj w opisie produktu lub na opakowaniu znajdziemy wyraźną sugestię dotyczącą tego, dla jakiego przedziału wiekowego przeznaczona są poszczególne kolorowanki Top Model.  Jeśli chodzi o zakres tematyczny zestawów, to tutaj również wybierać jest z czego! Będą to zestawy dedykowane stricte dla dziewczynek i chłopców lub uniwersalne kolorowanki, z których korzystać mogą dzieci obu płci. W tym przypadku wiele zależy od zainteresowań użytkownika. Znajdą się tutaj materiały związane z modą, zwierzętami, symbolami i wzorami geometrycznymi, budynkami, pojazdami, artykułami domowymi oraz wiele więcej. Jak już wspominaliśmy, wybór jest naprawdę duży, dlatego jesteśmy przekonani, że uda się trafić coś odpowiedniego.

To również doskonały pomysł na spędzanie czasu z dzieckiem. W przypadku bardziej zawansowanych zestawów rodzic może pomagać podopiecznemu w wykonywaniu trudniejszych elementów, a tak spędzony czas zaprocentuje zarówno stworzonym dziełem, jak i utrzymaniem dobrej relacji na linii rodzic – dziecko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here