Przygotowując się do realizacji inwestycji budowlanej, niezbędnej jest zadbanie o jej wszystkie aspekty. Wbrew pozorom, sama budowa to najmniejszy z całej piramidy problemów. Początek inwestycji wiąże się zazwyczaj z zagadnieniami natury prawnej.

Kancelaria na straży prawa

Każda firma budowlana i deweloperska przystąpienie do inwestycji powinna rozpocząć od zadbania o kwestie prawnej. W tym celu najlepiej nawiązać współpracę z kancelarią prawniczą, która specjalizuje się w prawie budowlanymi. Kompleksowa obsługa prawna inwestycji budowlanych, jaką oferują pozwala na zbadanie wszystkich kruczków znajdujących się w każdej umowie, związanej z daną inwestycją i rozwiązanie problemów, jeszcze zanim nimi się staną.

Pomoc prawna będzie niezbędna podczas podchodzenia do projektu, zwłaszcza jeśli wymaga on przetargu i jest dodatkowo finansowany ze środków publicznych i dotacji. W przypadku tego typu inwestycji, niezbędna jest pomoc prawnika, który przygotuje naszą firmę pod kątem przetargu oraz zadba o kompleksowość i poprawność korespondencji i oficjalnych pism oraz umów, związanych z przetargiem.

W przypadku wygrania przetargu, zadaniem kancelarii będzie przygotowanie stosownych umów, które będą chronić interesy firmy. Dodatkowo, może również poprowadzić negocjacje z kontrahentami i zadbać o polubowne rozwiązanie wszelkich sporów, które mogą się na tym etapie realizacji pojawić.

Obsługa prawna – by właściciel spał spokojnie

Ale początek inwestycji i przetarg to nie jedyny czas aktywności prawnika, obsługującego daną firmę budowlaną. Kancelaria zadba również o uzyskanie odpowiednich zgód urzędowych – dotyczących warunków budowy oraz reprezentację w przypadku ewentualnych sporów na tym tle.

Obsługa prawna inwestycji budowlanych pozwoli firmie skupić się na zagadnieniach związanych bezpośrednio z jej działalnością, bez konieczności tracenia czasu na próby samodzielnie tłumaczenie się przed organami administracyjnymi. Dodatkowo, profesjonalne negocjacje przeprowadzane przez prawnika, pozwolą na uniknięcie ewentualnych nieporozumień, które często mają miejsce podczas nieformalnego uzgadniania warunków współpracy.

Zatrudnienie kancelarii do obsługi prawnej swojej inwestycji budowlanej to gwarancja fachowej i kompleksowej usługi, która pozwoli na skuteczne zrealizowanie budowy.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here