Nie sposób zaprzeczyć, iż klimatyzacja sklepowa pełni bardzo istotne zadanie. Nie dość, iż zapewnia komfort pracownikom i klientom, to oczyszcza ponadto powietrze, dając gwarancję optymalnego poziomu wilgoci, zabezpieczenia oraz utrzymania produktów i urządzeń w znakomitej kondycji. Klimatyzator do sklepu sprawdzi się w przypadku każdego metrażu.

Jaką klimatyzację do sklepu wybrać?

Kiedy chcemy wybrać odpowiednią klimatyzację do sklepu, musimy brać pod rozwagę kilka ważnych kwestii takich jak:

  • opcje montażu – w suficie, na ścianie, pod sufitem,
  • typ wewnętrznej jednostki – w zależności od funkcji, jaką ma spełniać,
  • moc urządzenia – zależna jest ona od zakładanych zysków ciepła oraz wymiarów danego pomieszczenia.

Przede wszystkim jednakże musimy wybrać takie urządzenie, które odznacza się niezawodnością, jest wydajne i ekonomiczne. W ofercie marki https://www.daikin.pl/content/internet/internet-pl/pl_pl/klimatyzacja-ogrzewanie-wentylacja/do-sklepu.html znajdziemy różne rodzaje klimatyzacji.

Klimatyzacja typu Split

Jest to najbardziej rozpowszechniony rodzaj klimatyzatora, który sprawdza się bardzo dobrze głównie w mieszkaniach, domach, lokalach usługowych oraz w sklepach mających niewielką powierzchnię. Urządzenie typu split złożone jest z dwóch różnych części: jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej. Element zewnętrzny zlokalizowany jest na zewnątrz budynku, zaś wewnętrzny w wybranym pomieszczeniu. Popularność klimatyzatorów split związana jest z faktem, iż są to proste urządzenia w przystępnej cenie, a poza tym cicho pracują oraz efektywnie grzeją i chłodzą. Ważne jest to, iż taki produkt dedykowany jest dla jednego pomieszczenia, w którym może też oczyszczać i filtrować powietrze. Dlatego też ten rodzaj klimatyzacji, sprawdzi się bardzo dobrze w sklepach, które mają powierzchnię 30-70 m2.

Klimatyzacja typu Multi Split

Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie jako klimatyzacja do sklepu mającego większą powierzchnię albo w małych biurowcach, hotelach, restauracjach czy w galeriach handlowych. Instalacja ta działa na takiej samej zasadzie jak system Split, przy czym jednak wymaga podłączenia równoległego skraplacza wraz z parownikami (czyli zewnętrznego agregatu z wewnętrznymi jednostkami). Taki system sprawdzi się bardzo dobrze, kiedy konieczne jest zamontowanie systemu klimatyzacji w większej liczbie pomieszczeń. Do jednego zewnętrznego agregatu podłączyć można nawet kilka wewnętrznych jednostek. Dlatego też na etapie doboru urządzenia do klimatyzacji, warto brać pod uwagę takie rozwiązanie, jeżeli np. sklep ma 3 albo większą ilość pomieszczeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here