Coraz więcej osób decyduje się na wzięcie leasingu na używane samochody. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego kredytu, przy czym może być bardzo opłacalna. Sprawdź, czym jest czynsz inicjalny, a także ile może wynosić podczas leasingowania samochodu używanego.

Leasing używanego auta nie różni się aż tak bardzo od nowego, który świeżo zszedł z linii produkcyjnej. Warto jednak poznać wszelkie niuanse, zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z leasingodawcą.

Czym jest czynsz inicjalny?

Czynsz inicjalny to inaczej wpłata wstępna, która jest praktykowana niemal przez każdą firmę leasingową. Dzieje się tak również w przypadku kredytów bankowych. Klient musi przekazać wkład własny, aby w późniejszym czasie comiesięczne raty były w odpowiedni sposób pomniejszone. W przypadku brania używane auto w leasing również występuje konieczność uiszczenia wpłaty wstępnej.

Jaka może być wysokość wpłaty?

Wysokość wpłaty wstępnej może się różnić w zależności od firmy, która jest leasingodawcą. Okazuje się, że z reguły wynosi ona czterdzieści pięć procent. Jest to norma, która występuje w przypadku finansowania niemal każdego środka trwałego. Okazuje się jednak, że w przypadku minimalnej wpłaty może już być dość różnie. Ta kwota jest często uzależniona od wielu różnych czynników. Jest to, na przykład indywidualna polityka konkretnej firmy leasingowej. Może to być także sam wiek konkretnego przedmiotu leasingu. Warto również pamiętać o wszelkich procedurach – mogą one być albo uproszczone, standardowe, jak i pełne. Nie zapominajmy również o samym wieku przedmiotu leasingu, a także i źródła jego pochodzenia. To wszystko może mieć wpływ na wysokość czynszu inicjalnego. Warto jednak wspomnieć o tym, że najczęściej w przypadku używanych pojazdów stosuje się wysokość wpłaty na poziomie od dziesięciu do piętnastu procent. Na stronie firmy CLS klienci mogą znaleźć kalkulator leasingu, który pozwala na łatwe obliczenie wszelkiego rodzaju rat, a także wszystkich kosztów związanych z finansowaniem. Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które chcą poznać szczegóły przed spotkaniem z doradcą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here