Język niemiecki zdecydowanie jest bardzo przydatny w wielu różnych sytuacjach czy zawodach. Problem jednak polega na tym, że często uczymy się latami niemieckiego, a tak naprawdę mało go umiemy, szczególnie w zakresie codziennych sytuacji. Jakie sposoby na efektywną naukę języka niemieckiego nam na pewno pomogą?

1) Nazwij po niemiecku każdą rzecz w domu

Przede wszystkim, nauka języka niemieckiego będzie na pewno całkiem skuteczna i praktyczna, jeśli nauczymy się rozpoznawać środowisko wokół siebie. W tym celu wystarczy nazwać kwiaty, meble, jedzenie…

Dlaczego w zasadzie jest to aż tak istotna kwestia? Otóż trzeba koniecznie wspomnieć tu o tym, że częstym błędem wielu osób podczas nauki nowego języka jest to, że nie uczą się oni języka potocznego, stosowanego na co dzień. Co z tego, że umiemy mówić o problemach światowej gospodarki, jak nie wiemy, jak po niemiecku włączyć pranie czy zmyć naczynia?

2) Oglądaj wiadomości, seriale, filmy po niemiecku

Dużą pomocą jest także oglądanie seriali, filmów, czy wiadomości po niemiecku. Nawet zwykłe słuchanie piosenek już sprawi, że nauka języka niemieckiego będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. O co w tym w zasadzie chodzi?

Otóż trzeba mieć na uwadze tu jedną rzecz – mianowicie w nauce języka obcego bardzo istotne jest to, aby osłuchać się z nim, aby ten język przestał być dla nas obcy. Nie chodzi o to, aby idealnie wszystko rozumieć, budować skomplikowane zdania i pięknie pisać. Ważne jest to, że w chwili stresu, automatycznie włączą się nam odpowiednie słowa.

Dlatego warto oglądać te filmy – na początek, chociażby z napisami po niemiecku. Jeśli filmy są za trudne jeszcze – oglądajmy bajki! To także jest znakomity sposób na naukę.

3) Wyjeżdżaj i mów po niemiecku

Na sam koniec warto podkreślić, że zamiast kolejnej drogiej książki, czasem nawet zamiast kolejnych kosztownych lekcji niemieckiego czy kolejnego kursu, lepiej jest po prostu pomyśleć o wyjeździe do Niemiec.

To może być nawet weekendowy wypad do Berlina czy Drezna. Jeśli kupimy bilety na autobus wcześniej, to wcale nie będzie to kosztowna sprawa. A nie dość, że coś zobaczymy ciekawego, to jeszcze uda się porozmawiać po niemiecku, zamówić jakąś kiełbaskę, zagadać przechodnia o drogę…

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here