Zamiatarka akumulatorowa – sprawdzi się i wewnątrz, i na zewnątrz budynków!

0
438

Ręczne zamiatanie to proces długi, kiedy odbywa się na dużej powierzchni. Niestety jest też konieczny, dlatego wiele firm decyduje się na zakup zamiatarki akumulatorowej. Jeśli zastanawiasz się, czy i ty powinieneś zainwestować w jedną z nich, możemy cię zapewnić, że będzie to doskonały wybór. Przyjrzyj się bliżej zaletom, jakie ze sobą niesie.

Uniwersalność

Zamiatarki akumulatorowe są przede wszystkim wybierane ze względu na swoją uniwersalność. Pozwalają na oczyszczanie praktycznie wszystkich powierzchni: zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dzięki temu, iż zostały wyposażone w akumulator kwasowy, wymagają jedynie naładowania. Nie wydzielają spalin ani nadmiernego hałasu, co sprawia, że mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych.

Dodatkowo zostały tak skonstruowane, aby żadne sztywne elementy układu zamiatającego nie dotykały podłoża. Stykają się z nim jedynie szczotki, co sprawia, że cała zamiatarka jest bardzo bezpieczna i odporna nawet na nierówności podłoża. Dzięki zamontowaniu mocnych szczotek z równym powodzeniem zamiecie halę przemysłową wyposażoną w gładkie płytki gresowe, jak i asfalt, który znajduje się na prowadzącym do niej podjeździe lub pobliskim parkingu.

Szybkość i lekkość pracy

Zamiatarki zostały stworzone po to, aby praca była szybsza i bardziej efektywna. Pomagają w jej optymalizacji i sprawiają, że zamiatanie dużej powierzchni może być nawet dziesięciokrotnie szybsze w porównaniu z zamiataniem ręcznym. Dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić zarówno czas przeznaczony na pracę, jak i pieniądze, ponieważ zamiast wysyłać kilku pracowników w jedno miejsce, wyślesz tam tylko jednego.

Niemniej ważną kwestią jest możliwość wykonania pracy w sposób znacznie lżejszy niż podczas klasycznego zamiatania szczotką. Oznacza to, że niezależnie od tego, kogo wyślesz, albo czy sam zdecydujesz się na zamiatanie, na pewno będzie to zadanie znacznie mniej męczące niż do tej pory. W efekcie jednego dnia na pewno uda się pozamiatać większą ilość terenu lub więcej obiektów.

Brak pyłu

Niezwykle ważną zaletą zamiatarek akumulatorowych jest praca bezpyłowa. Dzięki systemowi ssącemu i specjalnym osłonom, a także wyposażeniu urządzenia w filtr wyłapujący kurz praca odbywa się w sposób niezwykle czysty. Kurz nie jest wzbijany w powietrze i nie osiada na pobliskich sprzętach, nie jest też drażniący dla prowadzącego.

Warto przy tym zauważyć, że w przypadku sprzątania powierzchni wilgotnych i mokrych można wyłączyć system ssący, aby nie został uszkodzony.

Jeszcze wygodniej dzięki zamiatarkom samojezdnym

Ciekawym rozwiązaniem do bardzo dużych powierzchni jest zamiatarka samojezdna, której nie trzeba ręcznie popychać. Osoba prowadząca urządzenie może na nim wygodnie siedzieć, co na pewno sprawi, że jej praca będzie jeszcze wygodniejsza i łatwiejsza, a efektywność sprzątania taka sama.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here