Dofinansowanie dla działalności, które zatrudnia osoby powyżej 50 roku życia jest w Polsce obowiązujące. Jeżeli jesteś osobą, która prowadzi firmę jednoosobową i zastanawia się nad zatrudnieniem kogoś oraz jesteś gotowy na przyjęcie kogoś, kto ma więcej niż 50 lat, to państwo oferuje cię w zamian za to dofinansowanie. Dzięki temu zyskamy dobrego pracownika doświadczeniem oraz dodatkowo zaoszczędzimy pieniądze. Jakie należy spełnić warunki, oraz ile wynosi kwota dofinansowania? Koniecznie sprawdź! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/dofinansowanie-dla-firm/

Dofinansowanie dla firm, które zatrudniają osoby powyżej 50 roku życia

Podstawą jest to, że trzeba dać pracę osobie bezrobotnej, która skończone 50 lat. Ważne jest aby wybierać skończone 50 lat. Ważne, aby nie wybierać pracownika samodzielnie. Taka osoba zostanie skierowana dla Ciebie przez Urząd Pracy. Umowa o pracę musi dotyczyć pełnego wymiaru czasu. Zawiera się ją na okres 18 lub 36 miesięcy. 

Kiedy jest to okres 18 miesięcy chodzi o osobę, która nie przekroczyła 60 rok życia. Po zakończeniu wsparcia od rządu osoba taka musi pracować u ciebie jeszcze przez pół roku. Okres dofinansowania będzie obowiązywał przez rok. Jeżeli pracownik ukończył 60 lat, to umowa taka zawarta będzie na 36 miesięcy. Po ukończeniu refundacji Musisz koniecznie kontynuować zatrudnienie przez rok. Dofinansowanie takie będzie otrzymane na okres 24 miesięcy.

Urlop bezpłatny wydłuża czas trwania umowy w Urzędzie Pracy. Dofinansowanie takie przysługuje pracodawcy bez zaległości płacowych oraz urzędzie skarbowym i ZUS-ie. Takie osoby nie mogą dodatkowo w ostatnim roku z własnej winy zwolnić zatrudnionego pracownika. Jako przedsiębiorca musimy mieć pewien staż – jest to 3 lub 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Ten czas jednak jest wyznaczany przez urząd. 

Dofinansowanie dla firm – co w ten sposób zyskamy?

Po zatrudnieniu bezrobotnej osoby powyżej 50 roku życia, państwo zwróci nam część wydatków na: 

• pensję, 

• nagrody, 

• składki ZUS,

• koszty miesięcznego wynagrodzenia pracownika.

Wszystkie szczegóły programu uzyskane dzwoniąc pod numer do Urzędu Pracy w naszej miejscowości. Niektórych urzędach środki na wsparcie funduszu pracy, mogą być wyczerpane. W Urzędzie Pracy otrzymamy również komplet potrzebnych informacji, a także dokumentów, które powinniśmy wypełnić.

Zobacz też: https://www.moneygo.pl/tresc-umowy-o-prace/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here