Cyfrowe aktywa to dla wielu przyszłość. Sporo osób inwestuje w kryptowaluty, licząc na szybki zarobek, to w końcu spotkało szczęśliwców, którzy zainwestowali dawno temu w Bitcoina. A jak bezpiecznie kupować wirtualną walutę i o czym musisz wiedzieć, zanim wejdziesz na rynek kryptowalutowy?

Na czym polega inwestowanie w kryptowaluty?

Coraz więcej osób postanawia inwestować w kryptowaluty, część widzi w nich potencjał, który w przyszłości może zostać wykorzystany, inni traktują wirtualne waluty jako ciekawostkę. Jednak na czym dokładnie polega inwestowanie w wirtualne waluty? Wiele osób skuszona historią Bitcoina widzi w krypto szansę na łatwy zarobek w przyszłości. Część osób kupuje waluty właśnie po to, by móc je później sprzedać z zyskiem. Należy jednak zachować przy tym zdrowy rozsądek i inwestować wyłącznie takie kwoty, których nie obawiamy się stracić. Wszyscy skupiają się na tym, że kryptowaluty mogą nas wzbogacić, niewielu pamięta, że inwestując w nie, możemy je stracić.

Czym jest portfel kryptowalut?

Portfel kryptowalutowy to miejsce, w którym możesz przechowywać klucze prywatne (są one niezbędne do wykonania transakcji, utrata klucza jest równoznaczna z utratą środków). Najpopularniejsze portfele mają zwykle postać aplikacji online, która swoim działaniem przypomina system bankowy, taki portfel kryptowalut możesz założyć na PortfelBitcoin.pl. Niektórzy inwestorzy przechowują wirtualną walutę w portfelach sprzętowych, które mogą przypominać pendrive. Portfel kryptowalutowy pozwala na wysyłanie i odbieranie środków.

Czy portfel kryptowalutowy jest potrzebny?

Portfel kryptowalutowy jest niezbędny, bez niego tak naprawdę nie można zacząć inwestować. Portfel minimalizuje ryzyko utraty aktywów, szczególnie jeśli nie jest stale podłączony do sieci. O czym warto teraz wspomnieć, to, że portfel nie służy do przechowywania waluty, a kluczy prywatnych! To ogromna różnica, wirtualna waluta znajduje się w sieci blockchain, a klucz pozwala na dotarcie do niej. Aby otrzymać kryptowaluty, musimy posiadać klucz publiczny, ten z kolei musi być zgodny odpowiadającemu mu kluczowi prywatnemu.

Przechowywanie kryptowalut na giełdzie

Inwestując w kryptowaluty prędzej czy później będziemy mieli styczność z giełdą.

Początkujący inwestorzy popełniają wielki błąd, trzymając aktywa na kryptogiełdzie, nie jest ona bezpieczna, może być podatna na ataki hakerskie, a w sytuacji, w której zauważysz zniknięcie krypto z konta, ich odzyskanie jest praktycznie niemożliwe. Działalność giełdowa nie jest kontrolowana, nie ograniczają jej żadne przepisy prawne, które chroniłyby interesy inwestorów, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Powodów przeciwko trzymaniu wirtualnej waluty na giełdzie jest znacznie więcej. Nie wspominając już o tym, że trzymanie kryptowalut na giełdzie jest sprzeczne z ideą wirtualnej waluty. Zyskała ona swoją popularność przez to, że jest anonimowa i nikt nie sprawuje nad nią kontroli, czemu więc my mielibyśmy być zależni od giełdy?

Giełdy kryptowalutowe mimo tego, że ulepszają swoje zabezpieczenia, powinny służyć jedynie do transakcji, do kupowania i sprzedawania kryptowalut. Aktywa najlepiej jest zaś przechowywać na portfelach online lub sprzętowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here