Kredyty, to obecnie jedna z tych instrumentów finansowych, po które sięgamy najczęściej. Są to zarówno drobne kredyty konsumenckie, jak i te opiewające na stosunkowo wysokie kwoty, szczególnie hipoteczne. Banki kuszą atrakcyjnymi spotami reklamowymi i prześcigają się w promocjach. Jak jednak wybrać odpowiedni produkt finansowy? Czy warto ulegać reklamom? Na te i inne pytania związane z kredytami, odpowie doradca kredytowy.

Doradca kredytowy, to posiadająca odpowiednie kwalifikacje osoba, która pomoże Ci w wyborze optymalnej dla Ciebie oferty. Doradcy zajmują się wszystkimi rodzajami kredytów, od konsumenckich poprzez leasing, a na hipotecznych skończywszy. Aby uzyskać wartościową poradę, bądź szczery z doradcą kredytowym i nie zatajaj informacji na temat Twojej sytuacji finansowej. Doradca kredytowy jest kontrolowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, a ponadto jako profesjonalista jest zobowiązany do zachowania poufności. Wraz z doradcą porównasz oferty kilku banków. Doradca zwróci uwagę na wszystkie parametry porównywalnych kredytów w oparciu o Twoje możliwości finansowe.

Informacje dodatkowe – sprawdź ofertę – doradca kredytowy Tomasz Wostal.

Doradca kredytowy a pomoc dla zadłużonych

Do doradcy kredytowego możesz udać się także wtedy, gdy Twoja sytuacja finansowa ulegnie pogorszeniu. Może to wynikać zarówno z czasowego braku środków, jak i zbyt dużego obciążenia kredytowego. Doradca przeanalizuje Twoją sytuację i pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie. Może nim być ugoda z bankiem lub zaciągnięcie tzw. kredytu konsolidacyjnego. Warto udać się do doradcy kredytowego, gdy Twoja sytuacja nie jest jeszcze dramatyczna i nadal posiadasz płynność finansową. W przeciwnym wypadku może bowiem okazać się, że na tego typu działania jest już za późno, a jedynym wyjściem może okazać się upadłość konsumencka. Pamiętaj, że zadaniem doradcy jest udzielenie Ci pomocy, a nie ocena Twojego postępowania i wybranych dotychczas produktów finansowych. Często taka profesjonalna pomoc może uchronić Cię przed egzekucją komorniczą i związanymi z nią nieprzyjemnościami, jak np. zajęcie części Twojego wynagrodzenia.

Doradztwo kredytowe – ile to kosztuje?

Pomoc doradcy kredytowego, jest dla potencjalnego kredytobiorcy całkowicie darmowa. Wynagrodzenie doradca otrzyma bowiem od banku, z którym zostanie podpisana konkretna umowa kredytowa. Doradca kredytowy nie jest jednak pracownikiem banku. To niezależny specjalista, którego nadrzędnym zadaniem jest dobór oferty zgodnej z potrzebami klientami. Dlatego właśnie działalność doradców kredytowych jest kontrolowana przez wspomnianą już Komisję Nadzoru Finansowego. Wszelkie jawne bądź tajne umowy doradców finansowych z bankami są zakazane jako nieetyczne. Jeżeli zauważysz, że doradca kredytowy wyraźnie sugeruje Ci wybór konkretnej oferty konkretnego banku, możesz zgłosić swoje wątpliwości do Komisji Nadzoru Finansowego. Zadaniem doradcy jest bowiem obiektywne przedstawienie kilku ofert różnych banków i pomoc w wyborze jednej z nich. Prezentacja ta nie ma mieć jednak formy reklamy – musi być rzeczowa i nie może sugerować, że konkretna oferta jest lepsza od pozostałych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here