Kryptowaluty w bardzo szybkim tempie rozprzestrzeniają się po świecie. Ta nowa forma transakcji płatniczych przyciąga rzesze zaciekawionych nowym rozwiązaniem inwestorów. Kryptowaluty mają wiele pozytywnych cech, które sprawiają, że są lepszym środkiem płatniczym niż pieniądze drukowane.

Najważniejszą z nich jest to, że nie nie podlegają one regulacjom rządowym. Tradycyjne waluty często się dodrukowuje, zwłaszcza, gdy rząd nie ma pieniędzy, a to niestety w znacznym stopniu wpływa na inflację. Więcej pieniędzy na rynku oznacza utratę ich wartości, co w przypadku kryptowalut nie będzie miało miejsca. Algorytm do kopania kryptowalut jest tak skonstruowany, że dokładnie wiemy ile danej kryptowaluty będziemy w stanie wykopać i nie da się tego przeskoczyć. Nie wykopiemy w późniejszym czasie jej więcej, bo po prostu nie da się tego zrobić. Dlatego właśnie inwestorzy uznają je za bardziej stabilne i bezpieczne.

Ich wartość w perspektywie czasu powinna tylko i wyłącznie rosnąć, a to za sprawą tego, że jest ich tylko ograniczona ilość. Aby również móc posługiwać się kryptowalutami powinniśmy zakupić je na jeden z dostępnych sposobów. Najbardziej powszechnym sposobem są giełdy do handlu kryptowalutami takie jak giełda Bitclude czy też giełda Binance, gdzie możemy nabyć kryptowaluty za ceny rynkowe. Żeby móc skorzystać z takiej giełdy powinniśmy założyć sobie odpowiednie konto, służące nam jako nasz portfel walutowy. Można to zrobić niezwykle szybko poprzez rejestracje w jednym z dostępnych serwisów.

Zwykle po podaniu kilku podstawowych danych i kliknięciu w link aktywacyjny wysłany e-mailem, mamy już możliwość zarządzania naszym portfelem, a co za tym idzie prowadzić również przelewy i transakcje kupna i sprzedaży kryptowalut. Z kryptowalutami wiążę się wiele mitów, jakoby były one niestabilne, a także że służą organizacją przestępczym. Te nieprawdziwe informacje rozpowszechniają głównie banki, które widzą zagrożenie ze strony tej formy waluty, która omija system bankowy i nie pozwala na czerpanie korzyści z prowizji.

Więcej tutaj.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here