Wiele początkujących pracodawców zastanawia się jak motywować ludzi do pracy w swojej firmie. Odpowiedzi może być wiele, w zależności od charakteru przedsiębiorstwa i środków, jakie na ten cel może przeznaczyć sam pracodawca.

Oczywiście poprawienie efektywności zespołu będzie zauważalne, jeśli pracodawca stworzy system podwyżek dla najbardziej aktywnych i kreatywnych w danym miesiącu pracowników. Wywoła to swego rodzaju rywalizację wśród kadry pracowniczej, ponieważ każdy chciałby zarabiać więcej, nawet kosztem większej ilości obowiązków. Oczywiście jednak system ten ma jedną podstawową wadę – może stworzyć w zespole swego rodzaju zawiść, a jeden pracownik może utrudniać pracę drugiemu, aby tylko być bardziej efektywnym i znaleźć uznanie w oczach przełożonego. Wyróżnianie dobrych pracowników ma więc sens i jest praktykowane w wielu firmach, motywuje do bardziej sumiennego wykonywania obowiązków, ale często kosztem dobrej atmosfery w zespole.

Jak motywować ludzi do pracy?

Jak motywować ludzi do pracy?Są jednak metody niewymagające comiesięcznego wydatku w postaci dodatkowych nakładów na pensje pracowników. Nie jest bowiem tajemnicą, że ludzie chodzą częściej do pracy i chętniej wykonują powierzone im obowiązki, jeśli mają do czynienia z miłym zespołem i zwyczajnie lubią swoich kolegów z pracy. Aby próbować osiągnąć ten stan powszechnej sympatii do siebie, można zorganizować jedną lub więcej imprez integracyjnych, w których pracownicy będą mieli okazje poznać się bliżej również na stopie prywatnej.

W ten sposób pracowanie nie będzie już tylko przykrym obowiązkiem, ale czynnością wykonywaną w miłym towarzystwie. Do pracy nie powinno się uczęszczać tylko i wyłącznie po to, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Warto byłoby lubić to co się robi, aby po powrocie do domu, nie mieć tylko czarnych myśli i bezsens kierunku, w którym zmierza życie. Znajomości z pracy są bardzo ważną częścią życia dorosłego człowieka – to tak naprawdę jedna z niewielu szans, aby poznań kogoś nowego. Z wiekiem bowiem umiejętność przełamywania lodów jest coraz trudniejsza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here