Wiele osób, które tracą pracę idą na zasiłek dla bezrobotnych. Jest to korzystne rozwiązanie, bo daje możliwość odpoczynku tym, którzy bardzo ciężko pracowali. Wiele osób zastanawia się czy płatny zasiłek dla bezrobotnych wlicza się do stażu pracy.

Czy płatny zasiłek dla bezrobotnych wlicza się do stażu pracy

Może się okazać, że niektóre osoby były na takim zasiłku kilka razy w ciągu swojego życia, jeśli za każdym razem przebywali oni na nim pełny rok, może okazać się, że w ten sposób uzbierał się dłuższy okres czasu, który ma kluczowe znaczenie dla przyszłego emeryta.

Płatny zasiłek dla bezrobotnych jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które straciły pracęEmerytury w Polsce nie są zbyt wysokie, kwota większości rent również nie przyprawia o zawrót głowy. Dobrze jest więc zasięgnąć opinii. ZUS sam co prawda nalicza i sprawdza lata pracy. W tym celu oczywiście trzeba mu dostarczyć niezbędne dokumenty. Jest to w gestii samego zainteresowanego pozyskiwaniem świadczeń. Instytucja, jaką jest ZUS czasem oczywiście popełnia błędu, w końcu pracują tam tylko ludzie, dobrze jest więc popytać ekspertów, w jaki sposób jest liczony staż pracy. Zdarza się, że komuś brakuje bardzo niewiele do emerytury, czasem może chodzić o kilka dni. Niestety trzeba je wtedy dopracować.

Płatny zasiłek dla bezrobotnych jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które straciły pracę

Nie jest to co prawda duża kwota, ale stanowi pewnego rodzaju koło ratunkowe i bezrobotny zazwyczaj cieszy się, że dostaje jakiekolwiek pieniądze, przynajmniej nie musi dojeżdżać do pracy. Zawsze może spróbować jakoś dorobić. W dzisiejszych czasach raczej nie ma większych problemów z pracą. Problematyczne mogą być jednak niskie zarobki. Absurdem jest to jak wysokie są ceny, nieadekwatne do zarobków.

Polacy to zaradni ludzie i oszczędzają pieniądze na czarną godzinę, dzięki temu nie jesteśmy społeczeństwem zbytnio zadłużonym, ale dług publiczny rośnie. Ludzie żyją na kredyt, szczególnie groźna jest utrata pracy w sytuacji, kiedy ma się zobowiązania do spłacenia. Kiedy jest praca, łatwo podpisuje się umowy kredytowe, problem przychodzi wraz z momentem otrzymania wypowiedzenia.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here