Dzięki rozwojowi internetu zyskaliśmy wiele nowym form zarabiania pieniędzy. Wśród młodych ludzi zafascynowanych nowymi technologiami bardzo popularne stało się zarabianie na własnych stronach internetowych i blogach. Mając popularnego bloga odwiedzanego dziennie przez setki internautów możemy uczynić z niego główne źródło swoich dochodów. W tym krótkim artykule postaram się przybliżyć Wam kilka sposobów na to jak zarabiać na blogu.

Jak zarabiać na blogu?

Możliwości zarobku jest wiele. Wszystko zależy tak naprawdę od tego jaki charakter ma nasz blog i do jakiej grupy odbiorców trafia. Nie bez znaczenia jest także ilość UU (unikalnych użytkowników), którzy odwiedzają naszą stronę oraz ich profil zainteresowań i profil demograficzny. Posiadając informację o profilu naszych użytkowników możemy wybrać najbardziej skuteczną reklamę pozwalającą najefektywniej spieniężyć ruch na blogu.

Programy partnerskie sklepów internetowych

Sklepy internetowe w celu maksymalizacji swoich zysków i ograniczenia wydatków na reklamę coraz chętniej wprowadzają model sprzedaży oparty na zasadach programów partnerskich. Po rejestracji w takim programie wydawcy, w tym przypadku blogerzy, mogą wyświetlać na swoich stronach linki graficzne i tekstowe do danych produktów. Jeśli dany klient po przejściu z bloga na stronę docelową sklepu dokona zakupu to bloger otrzymuje ustalony wcześniej procent od tego zakupu.

Sposób ten jest opłacalny jeśli mamy dużo odwiedzin na blogu lub jeśli reklamujemy drogie produkty z wysoką marżą.

Program reklamowy Google Adsense

Adsense to bardzo popularny program prowadzony przez Google. Po rejestracji w programie i akceptacji naszego bloga przez pracowników serwisu możemy dodać do swojej strony specjalny kod wyświetlający reklamy z systemu Adwords. Reklamy dostosowane są do zainteresowań i profilu internautów odwiedzających naszego bloga.

Podmioty wykupujące reklamy określają komu chcą wyświetlać swoje reklamy a nasz blog jest platformą to umożliwiającą. Program jest dochodowy przy większej ilości czytelników bloga. Należy także pamiętać by przestrzegać zasad Google. Nie umieszczać za dużo reklam, nie nakłaniać czytelników do klikania w nie ani samemu w nie nie klikać. Wynagrodzenie bowiem otrzymujemy za każde kliknięcie a system jest w stanie wychwycić wszystkie sztuczne bądź wymuszone kliknięcia i na zawsze wyrzucić naszą stronę z systemu.

Artykuły sponsorowane

Jest to również ciekawa forma zarobku. Jeśli prowadzimy popularnego bloga w danej tematyce to bez problemu znajdziemy firmy, które za odpowiednią opłatą chętnie umieszczą swój artykuł z linkiem prowadzącym do ich sklepu. Taki artykuł możemy również napisać sami pobierając odpowiednio większą opłatę. Warto oznaczyć taki artykuł jako „Wpis Sponsorowany” aby uniknąć jakichkolwiek niedopowiedzeń i podejrzeń ze strony stałych czytelników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here