Toalety publiczne ze względu na ilość osób z nich korzystających powinny zapewniać jak największą sterylność. Obecnie można zobaczyć coraz więcej toalet, gdzie firmy sprzątające utrzymują czystość według grafiku kilka razy dziennie. Jednak można ułatwić im pracę, a użytkownikom toalet bardziej higieniczne z nich korzystanie. Jak to zrobić? Kluczem jest odpowiednie wyposażenie toalet publicznych.

Montaż podtynkowy urządzeń sanitarnych

Bardzo popularny i estetyczny jest montaż podtynkowy urządzeń sanitarnych. Dzięki temu spłuczka jest wbudowana, a jedynym elementem widocznym jest przycisk ją uruchamiający. Tutaj stosuje się również zwykle montaż podwieszany toalety na stelażu. Dzięki temu można łatwiej utrzymać podłogę w toalecie w czystości. W ten sposób zamontowana może być również szczotka WC, gdyż w takiej konfiguracji takie rozwiązanie jest nie tylko bardziej sterylne, ale również wygodniejsze. Również armatura umywalkowa może być zamontowana podtynkowo. Dzięki temu ogranicza się rdzę powstającą w szczelinach pomiędzy kranem a umywalką oraz osady z wody. Sprawdzają się również wyspy umywalkowe, które także sprawiają, że toaleta publiczna może być urządzona modnie i z klasą. Takie wyposażenie toalet publicznych niewątpliwie zwiększa ich ergonomię.

Wykończenie toalety łatwymi do czyszczenia płytkami

Montaż podtynkowy należy zaplanować jeszcze przed wykończeniem toalety, aby nie trzeba było kuć w ścianie i niszczyć płytek. Najlepszym wyborem do toalet publicznych są płytki gresowe z wodoodpornymi spoinami, które dodatkowo zostały zabezpieczone przed wchłanianiem wilgoci. Można również zastosować jednolitą podłogę epoksydową. Dzięki temu utrzymanie higienicznej czystości w toalecie nie jest problemem. Nie powstają zawilgocenia, a tym samym z nich nie tworzy się pleśń ani grzyb. Oczywiście znacznie łatwiej z takiej powierzchni usunąć bakterie, czy też roztocza.

Zastosowanie mechanizmów bezdotykowych w toalecie

W przypadku zastosowania montażu podtynkowego toalety, spłuczka może również działać na podczerwień. Podobnie taki mechanizm można zastosować w strefie umywalkowej, gdzie po zbliżeniu dłoni na określoną odległość woda zaczyna płynąć. Jeśli chodzi o mechanizmy bezdotykowe to bardzo dobrym rozwiązaniem są również dozowniki mydła, które można znaleźć w sklepie z wyposażeniem toalet publicznych. Po zbliżeniu dłoni dozowana jest określona ilość mydła. Takie automatyczne mechanizmy pozwalają również oszczędzić środki czystości w miejscach tłumnie uczęszczanych, gdzie są często marnowane. Nie można również nie zauważyć możliwości jakie daje zamontowanie suszarek do rąk, a także elektrycznych podajników ręczników papierowych. Im więcej takich rozwiązań znajduje się w łazience, ty mniejsze prawdopodobieństwo przeniesienia z sanitariatu groźnych bakterii na zewnątrz.

Zamknięcie środków czystości w estetycznych pojemnikach

Pozostawienie ręczników papierowych w licznie uczęszczanych toaletach na wieszakach nie jest najlepszym pomysłem. Czyściwo często jest marnowane. Dlatego lepszym sposobem na utrzymanie estetyki w toalecie publicznej jest wybór pojemników na ręczniki, a także zamkniętych pojemników na papier toaletowy. W sklepie z wyposażeniem toalet publicznych można znaleźć modele zamykane na kluczyk, co zapobiega celowemu niszczeniu i marnowaniu. Oczywiście sterylność toalety można zwiększyć jeszcze bardziej stosując bezdotykowe kosze z nożnym pedałem oraz pojemniki na foliowe torebki, gdzie można wrzucać zużyte środki czystości, ograniczając rozprzestrzenianie się nieprzyjemnych zapachów. Nie można również zapomnieć o wkładkach papierowych na toaletę, dzięki którym korzystanie z sedesu może być naprawdę komfortowe.

Sterylność toalety może jeszcze zwiększyć zastosowanie odpowiednich odświeżaczy powietrza, najlepiej takich, które dozują środek neutralizujący co pewien ustalony czas. Dzięki takim udogodnieniom wyposażenie toalet publicznych może być na najwyższym poziomie. Higieniczna czystość i najwyższy poziom estetyki w sensie odpowiedniej aranżacji mogą iść w parze, gdyż poszczególne akcesoria sanitarne można dopasować do każdego stylu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here