Dzisiaj trudno jest wyobrazić sobie działalność firmy bez komputerów i odpowiedniego oprogramowania. Łatwiej jest firmą zarządzać, mieć ją w pełni pod kontrolą gdy wprowadzi się do niej odpowiedni system erp. Oprogramowanie erp pozwala na kompleksowe zarządzanie danym przedsiębiorstwem. Dzięki niemu wszystko jest pod kontrolą i do sprawdzenia w jednym miejscu.

Praca na jednej bazie

Wprowadzenie do firmy oprogramowania erp pozwala na pracę w jednej bazie pomimo, że dana firma ma kilka sektorów. Dzięki systemowi to, co wydarzy się w magazynie widoczne będzie w księgowości, a to, co wydarzy się w księgowości od razu da zauważyć się w produkcji. Wszelkie informacje o jakichkolwiek transakcjach w każdym jednym dziale danej firmy, od razu dadzą się zauważyć i od razu zaistnieją w głównej bazie.

Dzięki temu łatwa będzie kontrola firmy, ponieważ wszelkiego rodzaju raporty, analizy będą bez problemu widoczne. Taki stan rzeczy pomoże zauważyć, co w firmie działa nie tak i od razu da możliwość poprawienia jej stanu czy kondycji.

System skalowalny

Nowoczesny system erp jest dzisiaj systemem skalowalnym. Oznacza to, że idealnie można go dopasować do potrzeb, charakteru i wielkości danej firmy. Systemy mają budowę modułową. Decydując się na instalację danego oprogramowania erp można wybrać tylko takie moduły, które przydadzą się najlepiej.

Oprogramowanie erp daje się więc dopasować do każdego profilu firmy. Jest łatwe w obsłudze, nie wymaga zbyt wielu szkoleń pracowniczych. Musi być jednak wciąż aktualizowane i serwisowane, a poszczególne jego dane muszą być zapisywane w kopiach zapasowych.

Współpraca ze sprzedawcą oprogramowania

Kupując określone oprogramowanie erp u danego sprzedawcy czy dystrybutora, wiążemy się z nim już na stałe i rozpoczynamy z nim długą współpracę.

Taka firma nie tylko sprzedaje, instaluje, ale także opiekuje się takim systemem podczas jego działania w danym przedsiębiorstwie. Daje to gwarancję na doskonałe działanie oprogramowania, na jego bezawaryjność i naprawę powstałych podczas pracy błędów.

Użyteczność systemu

System erp musi być lubiany przez osoby, które będą go obsługiwały w danej firmie. To czy będzie on lubiany, w dużej mierze zależy od sposobu jego obsługi.

Im program będzie bardziej skomplikowany i trudny do zrozumienia, tym więcej osób nie będzie chciało go używać w swojej pracy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here