Jednym z najważniejszych wyzwań form produkcyjnych jest opracowanie efektywnego systemu gromadzenia, segregowania i składowania swoich produktów. Zadanie to ułatwia zastosowanie znormalizowanych pojemników euro.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/skrzynki-euro/

Palety euro a pojemniki euro

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej i utworzeniem wspólnej przestrzeni do handlu niezbędne okazało się znormalizowanie pojemników i palet, aby zoptymalizować ich transport i przede wszystkim obniżyć jego koszty. Wprowadzono więc ustandaryzowane wymiary zarówno dla palet jak i układanych na nich pojemników. Stąd tez ich nazwa – palety euro i pojemniki euro. Wymiary standardowej palety euro to 120×80. Standardowe wymiary pojemnika euro to 60×40. W ten sposób mamy gwarancję, że pojemniki idealnie będą pasowały na palety. 

Zastosowanie pojemników euro

Pojemniki euro wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego. Wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, począwszy od przemysłu spożywczego po cięższy przemysł, handel czy prywatny użytek. Konstrukcja pojemników umożliwia ich piętrowanie, dzięki czemu pozwalają na zaoszczędzenie miejsca zarówno w trakcie wykorzystania czyli przewozu, jak i podczas ich składowania. Wytrzymała konstrukcja uniesie nawet spore obciążenie. Przy tym same maja niewielka masę, więc nie zwiększają nadmiernie ciężaru ogólnego załadunku. Dodatkowo są odporne na działanie czynników zewnętrzych takich jak wysoka czy niska temperatura. Nie wpływają one negatywnie na ich wytrzymałość. 

Dodatkowym atutem wykorzystania tworzywa sztucznego do ich produkcji jest łatwe utrzymanie ich w czystości. To jeden z powodów, dla których plastikowe pojemniki euro wyparły powszechne jeszcze niedawno drewniane skrzynki na owoce. Do ich wyczyszczenia wystarczy woda z odrobina odpowiedniego detergentu. W dodatku są wodoodporne, nie gniją jak ich odpowiedniki z drewna, nie wymagają tez specjalnej konserwacji, co byłoby dodatkowym nakładem pracy. Pojemniki euro więc naprawdę uniwersalne. To idealne rozwiązanie do wielu zastosowań. 

Przeczytaj też: http://www.rebeliakultury.pl/niecodzienny-sposob-na-risotto/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here