Klocki Lego to jeden ze sposobów na rozwinięcie w dzieciach ciekawości świata. Oferowane motywy sprawiają także że dzieci mają możliwość zdobyć informacje na temat historii ludzkości. Przykładem są przygody archeologa Archibalda Hale w serii Lego Pharaohs Quest .

W serii wydanej w roku 2011, główny bohater próbuje odnaleźć zagionionego Faraona Amseta – Ra i jego skarby. Profesor Archibald stara się zbadać tajemnicze okoliczności które doprowadziły do tego zniknięcia. Zatrudnia do pomocy poszukiwacza przygód Jacka Rainesa. Podczas wykopalisk wspólnicy znajdują tabliczkę, która jest pamiętnikiem Faraona. Zapisał tam wiele wartościowych wskazówek dla odkrywców, by rozwiązać zagadkę.

Dzieci wraz z bohaterami mogą śledzić zamiary złego Faraona, który wraz ze swoimi sprzymierzeńcami pragnie przejąć władzę.

Seria może stać się motywacją dla ambitnych dzieci by sięgnęły po źródła o starożytnym Egipcie i Faraonach.

Historia w LEGO – jakie mamy przykłady patrząc na zestawy?

Lego 7327 Pharoaoh Quest Piramida Skorpiona to zestaw który pojawił się w sprzedaży w styczniu 2011 roku i jest on największym z wszystkich z tej serii. Zawiera prawie 800 elementów tworzących zapierającą dech piramidę pełną postaci uczestniczących w fascynującej przygodzie wraz z profesorem Archibaldem. Minifigurek jest siedem: Archibald Hale, Jack Raines, mechanik Mac McCloud i faraon Amset – Ra oraz jego kompania czyli dwóch Anubiasów – ochroniarzy króla oraz Latająca Mumia, która dba o bezpieczeństwo skarbów swojego władcy. Okazałą piramidę, strzeże oblbrzymi i niebezpieczny skorpion. Zestaw ten daje wiele możliwości zabawy i tworzenia nowatorskich opowieści i dzieci będą mogły wykazać się tutaj nie lada kreatywnością. Grupa wiekowa zestawu to 8 lat, ale z pewnością będzie on interesujący również dla starszych miłośników klocków Lego.

Inne klocki LEGO w tematyce historycznej

Lego 7305 – Atak Skarabeusza liczy sobie zaledwie 44 klocki. Jest idealną propozycją dla dzieci, które są początkujące w składaniu klocków Lego, a tematyka historyczna jest dla nich interesująca. Zestaw jest również ciekawym uzupełnieniem serii, epizodem który przedstawia walkę nieustraszonego Jacka Rainesa z olbrzymim Skarabeuszem.

Pomysłowym elementem w zestawie jest niewielki obóz kempingowy, gdzie Jack Raines ma możliwość by przygotować posiłek i przechować swoją broń, niezbędną podczas obrony przed przerażającym stworzeniem.

Epizod przedstawiony tutaj jest nieodłącznym elementem całej historii, a pokonanie Skarabeusza niezbędne do kontynuowania kolejnych odkryć archeologicznych przez odważnych śmiałków.

LEGO w tematyce starożytnego Egiptu

Lego 7306 – Strażnicy złotej laski, to zestaw który zawiera 70 elementów, w tym trzy figurki. Mechanik Mac Mc Cloud walczy w tym epizodzie z dwoma Wojowniczymi Mumiami, które strzegą cennej złotej laski czyli jednego ze skarbów faraona Amset – Ra.

Cały zestaw jest wykonany z dbałością o szczegóły oraz starannie. Co ciekawe, jest to jeden z epizodów, który prowadzi głównych bohaterów – odkrywców do zdobycia ważnego skarbu władcy egipskiego, a tym samym poznania kolejnej części jego tajemniczej historii. Zestaw ten jest odpowiedni dla dzieci w wieku 6 lat, zamierzających zostać małymi odkrywcami i doświadczać w swoim życiu ciekawych przygód.

Najpopularniejszy historyczny zestaw LEGO?

Lego 7326 – Przebudzenie Sfinksa to drugi duży zestaw z serii który liczy sobie 527 klocków i zawiera trzy figurki: Jacka Rainesa oraz dwie Waleczne Mumie. Co jest tutaj interesujące, to olbrzymi Sfinks, który jest wspierany przez sprzymierzeńców faraona Amseta – Ra. Nieustraszony Jack Raines wkracza do akcji podjeżdżając swoim klasycznym samochodem, z bronią umieszczoną na tylnym siedzeniu, której nie zawacha się użyć by pokonać przeciwników i zdobyć kolejny krok by poznać zamiary niecnego króla egipskiego. Zestaw ten daje sporo możliwości zabawy i jest dedykowany dzieciom od lat 8, jednakże pod opieką starszych, również młodsze dzieci mogą uczestniczyć w tej fascynującej zabawie. Zestaw daje też możliwość łączenia kilku kompletów i odgrywania niepowtarzalnych scen, które wszyscy uczestnicy będą wspominać z entuzjazmem.

Lego 7307 – Atak Latających Mumii, wydany w 2011 roku to średniej wielkości zestaw , który będzie świetnym uzupełnieniem serii Pharaoh’s Quest dla każdego młodego kolekcjonera, który jest pasjonatem starożytnej historii, jak również odkrywaniem nietuzinkowych przygód. Jest to jeden z zestawów który będzie motywatorem do poznania doświadczeń ludzi, którzy wybierają życie pełne wrażeń i nie obawiają się praktycznie niczego co może im zagrażać. I wraz z Jackiem Rainesem przyczynią się do pokonania Wojowniczych Mumii wspólnie zbliżając się do ukończenia całej misji archeologicznej z sukcesem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here