Upływający czas sprawia, że starzeje się całe nasze ciało. Możemy starać się utrzymać je w dobrej kondycji, stosując dietę i ćwicząc. To jednak za mało, aby w pełni zadbać o organizm od wewnątrz. Zaczynamy odczuwać nasz wiek w kościach, patrząc w lustro, a nawet poruszając się. Zmniejsza się bowiem ruchomość naszych stawów. Jak temu zapobiec?

Ciało się „zużywa”

Do 25. roku życia nasz organizm samodzielnie produkuje kolagen. To substancja, która jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej. Znajdziemy go zarówno w skórze, jak i kościach, ale także w chrząstkach, a nawet w narządach jak np. nerki czy wątroba. Jest również niezwykle istotnym elementem układu immunologicznego, chroniąc nasz organizm przed drobnoustrojami i zakażeniami. Niestety, z czasem produkcja kolagenu w naszym ciele maleje. To zauważalne, przede wszystkim w „jakości” naszej skóry. Zaczyna wiotczeć, pojawiają się zmarszczki, odwodnienie, utrata elastyczności. To sami dzieje się wewnątrz organizmu.

Jeśli na tapet weźmiemy stawy, bardzo ważną informacją jest ta, że wraz z wiekiem maleje ilość oraz jakość mazi stawowej w poszczególnych stawach. Dlatego możemy odczuwać np. bóle w kolanach, biodrach czy łokciach albo barkach. Przez te ubytki chrząstka pociera o chrząstkę, bez odpowiedniego zabezpieczenia. Jeśli jednak zaczniemy suplementować dobrej jakości kolagen regularnie, w odpowiedni sposób – możemy te procesy nie tylko zatrzymać, ale być może także nieco cofnąć.

Suplementowany kolagen działa

Najlepszy będzie kolagen rybi na stawy https://kolagen.pro/. Dostępny jest w różnej postaci: tabletek, płynu, kapsułek lub proszku do samodzielnego przygotowania zawiesiny. Warto postawić na dobrej jakości produkt, bo to od tego zależy skuteczność działania przyjmowanego preparatu. Choć postaw tabletek wydaje się być najbardziej przyjazna, w praktyce już nie jest tak różowo. Kolagen ma puszystą strukturę. Niezwykle trudno jest stworzyć z niego tabletki. Wystarczy spojrzeć na składy suplementów diety. Znajdziemy tam stabilizatory i utwardzacze. Poza tym, aby zaczął na dobre działać, musimy przyjmować go regularnie minimum przez cztery miesiące. O wiele korzystniejsze będzie więc przyjmowanie go w postaci gotowego płynu lub proszku.

Kolagen rybi na stawy w postaci proszku, pakowanego w torebki po kilka gramów substancji ma sporą przewagę nad tym, który od razu dostępny jest w postaci płynnej. Możemy mianowicie zmieszać go, z czym chcemy. Możemy wypić go po dodaniu do wody lub ulubionego napoju.

Warto sięgnąć po preparat stworzony ze skór ryb morskich, ponieważ świetnie działa na ludzki organizm i charakteryzuje się znakomitą wchłanialnością. Szybko zauważymy poprawę kondycji nie tylko naszej skóry, ale także być może uda nam się wyeliminować ból stawów, spowodowany ubytkami mazi stawowej. To zwiększa komfort życia i pozwala nam dłużej cieszyć się młodością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here