Pisanie pracy literackiej dla osoby, która nie dysponuję wystarczającym ku temu talentem, może być drogą przez mękę. Wielu z nas jeszcze w czasach szkoły podstawowej i średniej często męczyło się z pisaniem różnego rodzaju rozprawek, esejów, czy też opowiadań. Za najbardziej rozbudowaną formę pracy literackiej można uznać poezją i literaturę. W tym miejscu skupimy się nad tym, jak napisać pracę literacką, aby miała szansę zaistnieć wśród czytelników, jak i recenzentów.

Praca literacka jak napisać?

Praca literacka jak napisaćW pierwszej kolejności zastanówmy się, jak zabrać się do pisania powieści czy też opowiadania. Przede wszystkim kwestią podstawową jest wymyślenie odpowiedniego bohatera, a także umiejscowienie go w konkretnym czasie i miejscu. Ma to bardzo duże znaczenie, albowiem tylko dzięki wybraniu właśnie odpowiedniego miejsca i czasu będziemy mogli wykreować świat powieści. Niezwykle ważny będzie w tym wypadku odpowiedni research, abyśmy mogli świat przedstawić w pełni wiarygodnie. Oczywiście najtrudniejsze zadanie w tym względzie mają pisarze, którzy zajmują się pisaniem powieści historycznych. Albowiem research w tym wypadku musi być niezwykle dokładny po to, aby czytelnicy nie zarzucili powieści braku wiarygodności. Najłatwiej mają wydawać by się mogło pisarze, którzy umiejscawiają akcję swoich powieści w czasach obecnych. A już zupełnie przed ciekawą sytuacją stoją pisarze piszący książki fantasy, którzy swój świat mogą kreować dowolnie, niemalże od podstaw.

Kreowanie bohatera powieści

Oczywiście stworzenie bohatera również nie jest zadaniem prostym. Niemniej jednak warto wiedzieć, że duża część pisarzy tworzy bohaterów na zasadzie alter ego. A nawet jeśli nie stosuje tej zasady, to w głównym bohaterze zawsze jest coś z pisarza. Oczywiście pisarze upierają się zazwyczaj, że ich postaci są całkowicie fikcyjne. Niemniej jednak trudno jest wykreować taką postać, która będzie od nas w zupełności oderwana.

Jak pisać powieść?

Jak pisać powieść? Przede wszystkim warto postawić na nieszablonowość w kwestii słownictwa i budowy zdań. Przede wszystkim krytycy bardzo doceniają oszczędność formy i wyrażania uczuć. Warto pisać właśnie w takim mocno oszczędnym stylu, choć styl kwiecisty, który był popularny zwłaszcza w XIX wieku nadal ma swój wielki urok.

[Głosów:25    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here